На ринок вийшла принципово нова система кіберзахисту нотаріусів

11.12.2018
На ринок вийшла принципово нова система кіберзахисту нотаріусів

11 грудня 2018 року, — Сьогодні на ринок вийшла принципово нова система захисту нотаріусів від зламів «ІнфоОберіг». У ній захищається саме комп'ютер нотаріуса, на відміну від діючих на сьогодні методів безпеки, що захищають держреєстри. Сергій Прокопенко, директор «Лабораторії комп'ютерної криміналістики CyberLab», співзасновник «ІнфоОберіг»: «Іронія у тому, що для утримувача держреєстрів дії хакерів виглядають, як легальні дії нотаріуса. Це відбувається за рахунок застосовуваних методів: крадуться ідентифікаційні дані нотаріуса, і незаконні зміни до реєстрів вносяться від імені жертви. Потім саме нотаріус має доводити у судах, що це — не він. Так що захист робочих місць нотаріусів лягає на них самих».

За експертною оцінкою Сергія Прокопенка з 2016 року здійснено близько 350 зламів нотаріусів з метою внесення незаконних змін до держреєстрів. 90% заражень відбувається через електронні листи. Ці листи маскуються під повідомлення з Мін'юсту, під рішення суду тощо, тому третина нотаріусів відкривають вкладення. 30% всіх комп'ютерів нотаріусів заражені ще в 2016 році, і тільки питання часу, коли хакери скористаються цим.

Незважаючи на введення у квітні 2017 року обов’язкового використання нотаріусами апаратних ключів захисту, злами реєстрів з метою рейдерства продовжилися, за ці 1,5 року зафіксовано понад 100 випадків. Скасувати такі “законні” зміни неможливо, тільки оскаржити через суд. Все це створює стрес і проблеми для нотаріуса, аж до позбавлення ліцензії.

Директор “ІнфоОберіг” Андрій Прокопенко пояснює, як нове рішення усуне проблему: «Вперше в Україні кіберзахист буде представлений ​​у вигляді MSSP — сервісу, хоча на Заході такий підхід поширений. Сервіс означає управління з єдиного центру, простоту в користуванні, наявність “сервісного центру”, в цілому, кіберзахист з “людським обличчям”. “ІнфоОберіг” — продуманий і перевірений захист, покликаний вирішити проблему національного значення за ціною чашки кави на день».

Нове рішення схвалено державним підприємством “Національні інформаційні системи” (ДП “НАІС”), що представляє утримувача держреєстрів — Міністерство юстиції.

Розробники провели тест системи в жовтні-листопаді 2018 року на кількох десятках комп'ютерах нотаріусів, і як раз у цей період була скоєна чергова масова атака на нотаріат. Антивіруси на комп'ютерах нотаріусів її не виявили, а “ІнфоОберіг” зафіксував.

Нове рішення побудовано на базі обраних технологій і рішень світового лідера з кіберзахисту Fortinet. Як зазначив Олександр Чемерис, менеджер по роботі з ключовими замовниками Fortinet в Україні: «Ми відгукнулися на звернення нашого авторизованого реселлера в Україні — компанії “ІнфоОберіг — і впевнені, що це дозволить в цілому підвищити рівень захищеності нотаріусів та реєстраторів в Україні від несанкціонованих дій зловмисників. Технології Fortinet користуються популярністю і визнанням у всьому світі, серед наших замовників 70% компаній зі списку Fortune 100. Ми звертаємо велику увагу на якість і надійність наших рішень, і посідаємо 1-е місце в світі за кількістю проданих рішень безпеки».

“ІнфоОберіг” позиціонується як національна програма, і нотаріуси, які встановили захист, зможуть позначити себе спеціальними знаками. Система здатна масштабуватися і охопити всі 7,5 тисячі українських нотаріусів. У планах розробників підключити до “ІнфоОберіг” 4000 нотаріусів за півроку.

Ознайомитися з ілюстраціями

Pran Precision

Навігація