Нотаріальна палата розраховує на посилення системи кіберзахисту робочих місць нотаріусів

13.12.2018

Про це на круглому столі заявила Член Ради Нотаріальної палати України, голова комісії НПУ з питань запобігання та протидії кіберзлочинності Наталія Козаєва.

“За всі ці роки ніхто не надавав особливого значення програмному забезпеченню, що стоїть на комп'ютерах нотаріусів, його безпеці”, ― констатувала Наталія Козаєва. ― “Ми не технічні фахівці, ми ― юристи, ми знаємо, як укласти договір або розтлумачити людям ту чи іншу статтю закону, знаємо, як оформити перехід права власності. Але ніхто не вчить нас комп’ютерної грамотності, і багато нотаріусів вже тільки після того, як постраждали від зламу, дізнаються, що таке фаєрвол, антивірус, та інші способи кіберзахисту”.

Нагадаємо, що, як повідомила Кіберполіція України, 11-12 грудня 2018 приватні нотаріуси були масово атаковані зараженими листами, замаскованими під повідомлення з суду. Після відкриття файлу Word відбувалася прихована установка програми для віддаленого доступу до робочого місця нотаріуса. На момент розсилки і протягом 4 годин після неї шкідливі файли не виявлялися жодним антивірусом (за даними сервісу VirusTotal).

На круглому столі була презентована нова система кіберзахисту нотаріусів “ІнфоОберіг”. Вона побудована як багаторівнева система: від антивіруса до кіберцентру, з цілодобовим моніторингом загроз. Нове рішення створено на базі технологій світового лідера з кіберзахисту Fortinet. Також “ІнфоОберіг” буде відкрито контактний центр, де нотаріус зможе задати питання з кіберзахисту і отримати експертну, технічну та юридичну допомогу при будь-якому інциденті.

“Ми дуже сподіваємося, що впровадимо у життя запропоноване рішення, і це убезпечить нас”, ― поділилася Наталія Козаєва. ― “А інші проблеми, зокрема, нейтралізація наслідків несанкціонованих змін в держреєстри, знайдуть відгук у Міністерстві юстиції, в ДП "НАІС" і також вирішуватимуться”.

Pran Precision

Навігація