НЕБАЙДУЖІСТЬ ПРИВАТНОГО НОТАРІУСА ДОПОМОГЛА ОБНОВИТИ БАЗУ ВІРУСІВ ТА УБЕЗПЕЧИТИ ІНШИХ ВІД ЗЛАМІВ

01.02.2019

Проблема кібербезпеки ніколи не втратить актуальності. Навіть якщо ми захищаємо певні напрямки атак, кіберзлочинці знаходять нові способи проникнення.

30.01.19 приватний нотаріус Олександр Сперчун надіслав нам зразок електронного листа з підозрілим вмістом і вкладеним файлом(зразок листа), аби ми перевірили його на можливі загрози.

З першого погляду лист не несе загрози, якщо перевірити його сервісі www.virustotal.com (скріншот), жоден антивірус не спрацював. Означає файл безпечний і його можна завантажувати?

Виявляється ні. За лічені хвилини наші експерти провели ручний розбір файлу та аналіз за допомогою просунутого аналізатора FotiSandbox, котрий є частиною системи кіберзахисту ІнфоОберіг. З’ясувалось, що файл містить шкідливий скрипт, котрий атакує комп’ютери, аби отримати до них віддалений доступ.

Тільки через кілька годин цей з першого погляду безпечний «рахунок на оплату» почав виявлятись деякими антивірусами(скріншот).

Весь цей час власники звичайних антивірусів були під загрозою, в той час як користувачі ІнфоОберіг були під надійним кіберзахистом!

Завдяки уважності Олександра Сперчуна, в найкоротший термін були захищені всі нотаріуси, котрі також могли отримати подібний лист і заразити свій комп’ютер.

Як ви можете зауважити, системи колективного захисту завжди попереду окремих антивірусів по рівню захисту та якості сервісу. Звичайний антивірус від одного до кількох днів безсильний проти нових вірусів, доки такий вірус не потрапить до більш просунутих систем кіберзахисту, і вони виявлять шкідливий код.

Зазвичай, хакери надсилають такі листи тисячам користувачів. У випадку спланованої атаки на нотаріусів у злочинців є достатньо часу, аби взяти під управління комп’ютер нотаріуса, скопіювати ключі, а то й здійснити несанкціоновані зміни в реєстрі від імені постраждалого нотаріуса.

Ще раз хочемо подякувати Олександру Сперчуну, і просимо всіх нотаріусів надсилати підозрілі листи на нашу службу технічної підтримки за адресою support@infooberig.com. Колективна безпека залежить від кожного. Це підтверджено як в техніці, так і в природі – коли завдяки загальним умовам досягається перемога над більш хитрим та підступним супротивником.

Рекомендуємо не гаяти час і приєднуватись до системи колективної безпеки ІнфоОберіг, чим більше користувачів в системі, тим безпечніше для всієї спільноти.

Pran Precision

Навігація